Transport pneumatyczny trocin

Podajniki ślimakowe
Podajniki ślimakowe

Nasze podajniki dostępne są w dwóch wersjach konstrukcyjnych: korytowej oraz rurowej, która została dostosowana do rodzaju materiału, jaki ma być przez nie przemieszczany. Transport pneumatyczny trocin wymaga odpowiednich warunków, by paliwo stałe w tak drobnej formie się nie spiętrzało. Dlatego zastosowaliśmy w naszych podajnikach zmienny skok ułatwiający przemieszczanie się trocin.

Podajniki taśmowe
Podajniki taśmowe

Nasze podajniki taśmowe cechują się stabilną i mocną konstrukcją, służą do transportu różnych materiałów. Taśmy, produkcji europejskiej, z zabierakami zgrzewanymi z taśmą, dobierane są na indywidualne zamówienie klienta w zależności od rodzaju surowca do transportu.

Systemy dozujące
Systemy dozujące

Służą do magazynowania i podawania w odpowiedniej ilości (zależnej od aktualnego zapotrzebowania) materiału.

Redlery
Redlery

Redler jest rozwiązaniem dla materiałów wykluczających transport tradycyjnymi podajnikami taśmowymi. Doskonale sprawdza się przy transporcie trocin, zrębków drzewnych.

Podajniki kubełkowe
Podajniki kubełkowe

Przenośniki kubełkowe przeznaczone są do pionowego transportu materiałów sypkich. Trwały i szczelny kubełek daje możliwość przeniesienia materiału na dużą wysokość. Nasze rozwiązania kierowane są nie tylko dla przemysłu rolniczego czy drzewnego ale również sprawdzają się w innych sektorach przemysłu.

Podłogi ruchome
Podłogi ruchome

Zasadą działania podłogi ruchomej jest zbieranie zgromadzonego materiału np. w silosach, na pryzmach za pomocą zgarniaczy wieloramiennych poruszanych siłownikami hydraulicznymi, wolnym ruchem posuwisto - zwrotnym. Transportowany materiał podawany jest w sposób ciągły do urządzenia  odbierającego np. do podajnika taśmowego, ślimakowego czy kubełkowego. Dzięki zastosowaniu takiej metody transportu unikniemy z jednej strony zawieszania się materiału z drugiej natomiast, składowany materiał transportowany za pomocą podłogi ruchomej jest spulchniany.